Ses yalıtımı

Sessizlik İçin Doğru Adres " Solo Akustik "

Ses Yalıtımı | Akustik Ses Yalıtım Uygulamaları

Sesin olumsuz etkilerinden korunma adına yapılan çalışmalara ses yalıtımı denmektedir. Yaşamış olduğumuz konutlarda, binalarda, okullarda, iş yerlerinde, sanayi sitelerinde ve aklınıza gelebilecek her türlü mekanda istenmeyen seslerden çevreyi yalıtarak, gürültünün vermiş olduğu zararlı etkileri en aza indirmek; sinemaları, kayıt stüdyolarını, konser salonlarını ve bunun gibi alanları yalıtarak daha kaliteli bir yaşam ortamı sunmak; hidrofor, jeneratör, kalorifer, su tesisatları vb. gürültülü mahalleleri yalıtarak çevreye yayılan gürültüyü azaltmak için yapılan uygulamalara genel anlamda “ses yalıtımı” adı verilir.
açık ofis ses yalıtımı
müzik odası ses yalıtımı
enstrüman odası ses yalıtımı

Kaliteli malzemeler ve ürünler ile profesyonel bir uygulama ile istenilen seviyede performans alınabilmektedir. Ciddi derecedeki ve yüksek frekanslı seslerin iletim kaybına uğratılması adına kullanılan bir çok ürün bulunmaktadır. Sorun bildirme, keşif, uygulama planı ve doğru malzeme kullanımı uygulamanın önemli adımlarıdır.

atış poligonu ses yalıtımı
çağrı merkezi ses yalıtımı
ofis ses yalıtımı

Sorun ve problemleri bildirme; Tarafımızı istek ve problemlerinizi net bir şekilde ifade etmeli varsa mekanın fotoğraflarını bize ulaştırmanız gereklidir. Ön çözüm süreci bu şekilde doğru yapılandırılabilir. Ses Yalıtımı uygulamasının ilk adımı problemlere göre çözüm stratejisi geliştirmektir. Hava kirliliği her ne kadar insanlar için olumsuz etkiler doğruyorsa, ses yalıtımı da insan üzerinde olumsuz etkiler doğurmaktadır.

Gürültü kirliliği diye adlandırılan her türlü sesin, düzensiz yapılı veya farklı frekanslı bileşenlere sahip ses topluluklarının tümü ses kirliliğidir. Özetlemek gerekirse insan kulağına hoş gelmeyen rahatsız edici seslerin, yani gürültünün en önemli etkeni kentleşmedir. Kentleşmenin doğal bir sonucu olarak karşımıza çıkan gürültü kirliliği ancak ses yalıtımı ile giderilebilir.

stüdyo ses kayıt odası ses yalıtımı
stüdyo ses yalıtımı

Canlı keşif ve çözüm ; Mekanınıza gelen tecrübeli teknik ekibimiz canlı olarak analiz yaparak hangi malzemeler ile nasıl uygulama yapılacağının planını çıkartmaktadır. Daha sonra ofisimizde ekip değerlendirmesi alınıp tarafınıza ürün ve uygulama işlemleri sıralanarak m2 ücreti belirtilen teklif dosyası gönderilmektedir.

Teklif Onaylandıktan Sonra;

Proje onaylanmış ise teklifte belirtilen ürünler için üretim sürecine girilir size verilen süreç zarfında uygulama ekibimiz ses yalıtımı uygulamanız için en kısa sürede işlemlere başlamış olacaktır. Yapılan uygulamalar uzun ömürlü olmakla beraber kullandığımız ses yalıtım malzemeleri sertifikalı ve testlere tabii tutulmuş ürünlerdir.

Akustik Ses Yalıtımı

Akustik yalıtım ses yalıtımı uygulamalarından biraz farklıdır. Amaç mekandaki ses kalite, performansını arttırmak ve eko, yankı gibi problemleri çözmektir. Bu durumda akustik ses yalıtımı yapılacak mekanda sünger ve panel gibi ses yutucu, yansıtıcı ürünler kullanılmaktadır. Renk alternatifleri olması da mekanınıza hoş bir görünüm kazandıracaktır.

Ses yutumu ve yalıtımı sağlayarak ortama ayrıca dekoratif bir görünüm sunan akustik süngerler bir çok kullanım alanında kullanılabilmektedir. Mekanda akustik düzenlemeyi sağlayan akustik sünger ve paneller sayesinde daha kaliteli bir ortam sunulmaktadır.

Ses Yalıtım Uygulamaları sayesinde ortamda meydana gelen eko, yankı ve titreşim gibi ses problemlerine etkili çözüm sağlayabilirsiniz. Ortamda kullanılan akustik malzemeler birinci sınıf ürünlerden üretilebilmektedirler. Akustik Süngerlerin farklı modelleri ortama dekoratif bir görünüm sunmaktadır.