ses izolasyon malzemeleri

AKUSTİK SES İZOLASYON MALZEMELERİ

Gürültü günümüzdeki çalışma hayatını ve rahat bir ev ortamını etkileyen önemli faktörlerden birisi haline gelmiştir. Çağrı merkezi veya diğer ofislerde gürültü problemi sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunlara karşın ses izolasyon malzemeleri satış ve uygulama hizmetini gerçekleştirmekteyiz.

YANMAZ AKUSTIK SÜNGERLER | SES EMICI VE SES YUTUCU MALZEMELER

Makine dairelerinden gelen ve yangın yalıtımının önemli olduğu bölgelerde yapılacak ses izolasyonu uygulamalarında yanmaz ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır.

Yanmaz süngerler açık gözenekleri sayesinde ses yutumu sağlayan ürünlerdir. Yüksek seviyeli seslerin yalıtımında tek başlarına kullanılmazlar. Bu gibi durumlarda bir kaç yalıtım ürününün bir araya getirilmesi ile en üst yüzeyde yanmaz sünger kullanılmaktadır. Yanmaz süngerler direk duvara uygulandığında düşük seviyeli seslerin yutumu, yankı yalıtımı ve ortam ses kalitesi arttırma görevi görürler. Devamını Oku :

yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri

AKUSTIK KUMAŞ KAPLI PANEL | AKUSTIK SES EMICI PANELLER

Akustik kumaş kaplı absorbe edici duvar panelleri dekoratif akustik performans arttırıcı ürünlerdir. Ön ve arka yüzeyi cam tüyü kaplı yüksek yoğunluklu panelin görünen yüzeyi alüminyum çerçeveyle kaplanmış, tüm kenarları farklı renk seçeneklerinde üretilebilen darbeye karşı dayanımlı akustik kumaşlar ile kaplanmaktadır. Devamını Oku :

akustik panel
ses emici kumaş kaplı panel

BASOTECT MELAMIN AKUSTIK KÖPÜK | ANTIBAKTERIYEL YANMAZ SÜNGER

Basotect ® melamin reçine, bir termoset polimerden yapılmış, esnek, açık hücreli bir köpüktür. Basotect üstün özellikleri yüksek ses emme kapasitesi, alev geciktirici özellikleri, yüksek sıcaklık dayanımı, düşük ağırlık ve ısı yalıtımı vardır. Basotect nedeniyle üstün özellikleri uygulamaları ve sanayi (örneğin inşaat ve sanayi, otomotiv, ulaşım ve tüketici yani temizlik) gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Hafif ve açık mineral lifleri olduğundan Basotect hızlı ve kolay monte edilebilir. BASF’ın ürettiği Basotect Melamin sünger’ inin Türkiye’deki Recticel Distiribitörü lisanslı Satıcısıdır. Devamını Oku :

basotect melamin köpük

AKUSTIK SÜNGER | PIRAMIT, YUMURTA, LABIRENT, SPESIYAL YANMAZ SÜNGER

Akustik süngerler ortamda ses yutumu ve yalıtımı sağlayan yanmazlık özelliğe sahip ses yalıtım süngerleridir. Akustik Sünger açık gözeneklere sahip poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıya sahip olup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Ses yutucu özelliğe sahip akustik süngerler epdm kauçuk dediğimiz ses bariyeri ile birlikte uygulandığında ses geçiş kaybı sağlayabilmektedir.

Devamını Oku :

akustik yanmaz labirent sünger

  • Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir.
  • Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır.
  • Profil ve piramit gibi fark
  • Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar.
  • Ses yutucu özelliğinin yanı sıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar.
  • Restaurant, sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılır.

yanmaz akustik piramit sünger

ZEMIN SES YALITIM KAUÇUKLARI | VIBRASYON VE TITREŞIM KESICI MALZEMELER

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır. Devamını Oku :
parke altı kauçuk levha
sbr kauçuk levha

BARIYERLI SÜNGERPAN | AĞIR BARIYERLI SES KESICI SÜNGER

Epdm ses bariyeri ile birlikte süngerpan adlı ses yalıtım malzemelerinin birlikte kullanımı ile oluşturulmuş üründür. İki süngerpan arasına bariyer uygulanarak elde edilir. Ciddi oranda ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar şiddetli alanlarda kullanılacak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekmektedir. Devamını Oku :
epdm bariyerli süngerpan fiyatları
bariyerli süngerpan fiyatları

REBONDED BONDEX SÜNGERPAN | SES KESICI YALITIM SÜNGERI

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

Rebonded Bondex Süngerpan atık süngerlerin parçacıklarının birleştirilmesiyle elde edilmektedir. Birinci sınıf ürünlerden elde edilen bondex süngerler sesin izole edilmesini sağlamaktadırlar.

Devamını Oku :

rebonded bondex süngerpan fiyatları
rebonded bondex sünger duvar kaplama