yanmaz yumurta sünger

YANMAZ YUMURTA SÜNGER | AKUSTİK SES YALITIM SÜNGERİ

Akustik Yumurta Süngerler akustik ses düzenini sağlamak amacıyla bir çok alanda sıkça tercih edilebilen bir ses yalıtım malzemesidir. Yüksek ses emici ve ses yutucu değerlere sahip süngerler pek çok alanda kullanılabilmektedirler. Yüzeyi yumurta kutusu şeklindeki süngerler poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Akustik süngerler 50 DNS – 70 DNS – 90 DNS yoğunluklarında 30 MM – 40 MM – 50 MM olacak şekilde üretilmektedirler.

yanmaz akustik sünger yumurta sünger

Yanmazlık özellikteki akustik süngerler açık gözeneklere sahip olup yüksek ses yutum değerlerine sahiptirler. Esnek ve kolay uygulanabilen sünger bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Farklı yoğunluk ve kalınlıklarda üretimi sağlanan yumurta süngerin fiyatı bu özelliğine göre değişkenlik göstermektedir.

yanmaz akustik sünger

Yanmazlık özellikteki bu akustik süngerler bu özelliği sayesinde yangın anında aleve maruz kalmamaktadırlar. Diğer akustik süngerlerden çok farklı olmayan yumurta sünger görsel açıdan farklılık göstermektedirler. Akustik Süngerler sprey boya ile boyanabilen yapıya sahip küf tutmaz ve nemden etkilenmezler. Ses emicilik özelliği ile rutubete karşı dayanıklı ve görsel açıdan bir çok alanda tercih edilmektedirler.

yanmaz yumurta sünger fiyatları

Akustik yumurta süngerler genel olarak ofis odası, stüdyo odası, reji odası, ses kayıt odası, toplantı odası, sinema salonu gibi alanlarda eko, yankı uğultu gibi ses problemlerine karşı akustik düzenleme amaçlı uygulanmaktadırlar.

akustik yumurta ses yalıtım süngeri

Bu akustik süngerlerin bariyerli olan modelleri yoğun ses şiddetini kesmek için etkili bir izolasyon malzemesi olarak görülmektedir. İki akustik sünger arasına epdm ağır bariyer lamine edilerek ses kesintisi sağlanılmaktadır. Bariyerli akustik süngerler ise hem ses kesici hem de yanmazlık özellikte oldukları için jeneratör odası, asansör dairesi, hidrofor dairesi, makine dairesi, araç ses izolasyonu, soğutma kabini chiller grubu ses izolasyonu, Zemin, tavan ve duvarlarda ses izolasyonu sağlamak için bu gibi mekanik ve makine odaları ses izolasyonu uygulamalarında kullanılmaktadır.

akustik yanmaz yumurta sünger

yanmaz yumurta sünger fiyatı