yanmaz akustik sünger

YANMAZ AKUSTİK SÜNGERLER | SES EMİCİ VE SES YUTUCU MALZEMELER

Makine dairelerinden gelen ve yangın yalıtımının önemli olduğu bölgelerde yapılacak ses izolasyonu uygulamalarında yanmaz ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır.

Yanmaz süngerler açık gözenekleri sayesinde ses yutumu sağlayan ürünlerdir. Yüksek seviyeli seslerin yalıtımında tek başlarına kullanılmazlar. Bu gibi durumlarda bir kaç yalıtım ürününün bir araya getirilmesi ile en üst yüzeyde yanmaz sünger kullanılmaktadır. Yanmaz süngerler direk duvara uygulandığında düşük seviyeli seslerin yutumu, yankı yalıtımı ve ortam ses kalitesi arttırma görevi görürler.

yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri

Yanmaz Süngerler ham maddesine göre iki çeşit olarak satışa sunulmaktadır. İlki poliüretan madde den üretilen çeşitli kimyasallarda bekletilerek yanmazlık özelliği elde edilen ürünlerdir. Siyah renkte düz ve farklı desenlerde üretimi yapılabilen 1 m2’lik levhalardır. Diğer yanmaz sünger tipi ise melamin madde den üretimi yapılan ham maddeden ötürü yanmaz ve antibakteriyel olan basotect süngerlerdir. Yine düz ve farklı desen seçenekleri mevcut olup gri ve beyaz renklerde üretimleri yapılmaktadır.

melamin akustik basotect ses yalıtımı

Ham maddesi Poliüretan olan akustik süngerler mükemmel ses yutum değerlerine sahiptirler. Ses emici özelliğiyle esnek ve kolay uygulanabilen yapısıyla bir çok kullanım alanına sahiptirler. Gözenekleri açık akustik süngerlerin yoğunlukları ve kalınlıkları değişkenlik göstermektedir.

yanmaz akustik ses yalıtım süngerleri

Ses Yalıtım süngerlerinin yanmazlık özelliğe sahip yapısı ile mükemmel ses yutum değerlerine sahiptirler. Açık gözenek yapısı yüksek ses yutum değerleri ile ses yalıtım uygulamalarında etkili çözümler sunmaktadır. Poliüretan ham maddesinden üretilen akustik süngerlerin farklı renk ve desenleri mevcuttur.

yanmaz sünger