Asansör Ses İzolasyonu

ASANSÖR SES İZOLASYONU | ASANSÖR SES YALITIMI

Gürültü çıkartan ve rahatsız eden asansör seslerinden kurtulmak için ses izolasyonu,yalıtımı uygulamaları yapmaktayız. Asansör sesleri bir çok farklı mekanda farklı rahatsızlık oluşturabilir. Bunlara örnek olarak dairenizde uykunuzdan alıkoyabilmektedir.

asansör dairesi ses yalıtımı nasıl yapılır
asansör ses izolasyonu

Ses İzolasyonu asansör dairelerinde yapılan uygulamalarda da yine etkili sonuçlar meydana getirmektedir. Ses bir ortamda dağılırken diğer fiziksel olaylar gibi meydana gelmektedir. Bir bölümü engele çarparak yansıdığı gibi diğer bir bölümü ise engel tarafından yutulmaktadır. Bu gibi ortamlarda yapılan ses izolasyonunda etkili sonuçlar elde edilebilmektedirler.

asansör ses yalıtımı nasıl yapılır
asansör ses yalıtımı

Ses bir ortamda yayılırken, bir engelle karşılaştığında, diğer fiziksel olaylar gibi üç temel biçimde davranır. Sesin bir bölümü karşılaştığı engelden yansır,bir bölümü engel tarafından yutulur, kalanı da engelin diğer tarafına geçer.

asansör dairesi ses izolasyonu nasıl yapılır
asansör ses izolasyonu nasıl yapılır

Ortamın güvenliğini ve cihazın performansını düşürmeden en iyi seviyede ses izolasyonu yapmak önemlidir. Gürültüyle savaşmanın en etkili yolu olan gürültü denetimi, gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar.

asansör ses yalıtımı malzemeleri
asansör ses izolasyonu malzemeleri

Ses izolasyonu ve yalıtımı uygulaması yapılırken dilediğiniz derecede sesi kesecek bütçenize göre ürünler belirlenmektedir. Ses izolasyonu ciddi bir iştir 10 yıllık tecrübesiyle uygulama ekibimiz hizmetinizdedir.