izmir ses yalıtımı

İZMİR SES YALITIMI | İZMİR SES YALITIM FİRMALARI | SES YALITIMI

İzmir Ses yalıtımı yaparak evinizi, iş yerinizi, stüdyoları vb. size rahatsızlık veren tüm sesleri etkisiz hale getirip huzurlu bir ortama kavuşabilirsiniz. Ses yalıtımı yeni yönetmelikler, günlük şehir yaşamı ve ihtiyaçlar konusunda yapılar açısından olmazsa olmaz bir kriter olmaya başlamıştır. Çünkü insanlar evlerinde, iş yerlerinde vb. tüm alanlarda sessizlik olmasını istemektedir. Sessizliği ve ses akustiğini de ses yalıtımı malzemeleri ile sağlayabiliriz. Firmamız bu konuda sektöründe lider bir şekilde rakipsiz olarak hizmet sunmaktadır.

Siz de firmamızın bütün ses yalıtım ve akustik ses yalıtım hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Ses yalıtımı ve ses akustiğini sağlayabilmek için çeşitli ses yalıtım malzemeleri kullanılmaktadır. İhtiyaçlara göre kullanılacak olan ses yalıtım malzemesi uzman ekip tarafından belirlenmektedir. Hangi malzemenin ne işe yaradığı, ne kadar ses yalıtımı yapabildiği, ses akustiği sağlayan özel malzemelerin neler olduğu konusunda bilgisi tam olan ekibimiz sizlere yardımcı olacaktır.

İzmir Ses Yalıtımı Malzemeleri

Ses yalıtım malzemeleri oldukça fazla olup, desenine, rengine ve kullanım amacına göre kullanılmaktadır. Mesela müzik odasına bir ses yalıtımı yapılacaksa, gözünüze hoş gelen bir akustik sünger çeşidini seçebilirsiniz. Yani kullanım amaçları, renkleri ve desenleri ile bir çok farklı akustik ses yalıtımı malzemesi bulunmaktadır.

izmir ses yalıtımı

Zemin malzemeleri parke yahut şap altında kullanılmaktadır. Mantarlı kauçuk parke altına serilerek kauçuk levha da şap altında uygulanmaktadır.

Kauçuk tabanlı akustik halı ise zemine serilerek uygulanır.Bir tek ek yerleri yapıştırılmaktadır. Süngerpan duvar yahut tavanda mevcut duvarın yüzeyine yapıştırılarak uygulanır. Daha hemen sonra çelik yahut ahşap karkas ile 5 santimetre hava boşluğu oluşturulacak alçıpan ile üzerine kapatılır. Lüzumlu görülürse zemin uygulamalarında da kullanılabilir.

izmir ses yalıtım malzemeleri

Ses yalıtım bandı ise yardımcı malzeme olarak kullanılır. Aks rapid sünger yapıştırıcısı akustik süngerleri yapıştırmak için kullanılmaktadır. EPDM ses bariyeri tavan, duvar, zemin ses yalıtım uygulamalarında kullanılan ses kesici malzemedir. Duvar yada tavan uygulamalarında 2 alçıpan içinde uygulanmaktadır. Ses yalıtım süngerlerine lamine edilerek de uygulanabilir. Zemin uygulamalarında parke altında da kullanılabilir. Bariyerli ses yalıtım süngerleri özel yapıştırıcısı ile yapıştırılarak uygulanmaktadır.

izmir ses izolasyon malzemeleri

Ses yalıtım malzemelerinde ses akustiğini sağlayan süngerlerin dışında yüksek sesleri kesmeye yarayan yüksek yalıtımla malzemeler de bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de epdm ağır ses bariyeridir. Çok yüksek sesleri kesmek ve sessiz bir ortam oluşturmak için birebir bir üründür. Hemen her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir olup, dışarıdan gelen yüksek desibeldeki sesleri büyük oranda kesebilmektedir. Akustik süngerler ile birlikte kullanıldığında hem ses yalıtımı hem de ses akustiği sağlanabilir.

izmir ses izolasyonu