akustik ses yalıtımı

Akustik Ses Yalıtımı | Ses Yalıtım Uygulamaları

Akustik ses yalıtımı yapı ve mekanlarda akustik kalitesi ve performans arttırmak ses sorunlarını aşmak için yapılan yalıtım uygulamalarıdır. Akustik malzemeler ortamdaki eko, yankı gibi ses problemlerini keser ayrıca dekoratif bir görünüm sunmaktadır. Akustik süngerler ve akustik paneller sayesinde daha renkli bir ortam elde edebileceksiniz. Birinci sınıf ürünlerden elde edilen akustik malzemeler ile ses yutumu ve ses emilimi sağlanmaktadır.
akustik ses yalıtımı malzemeleri
akustik ses yalıtımı
akustik ses yalıtımı
Stüdyo, ses kayıt odası, müzik odası, kayıt dublaj odalarında içerideki akustik performans ve istenmeyen ses problemleri çok önemlidir. Akustik ses yalıtım süngerleri ve akustik paneller ile duvarları, kauçuk maddeli yalıtım malzemeleri ile de zeminde akustik yalıtım sağlanmaktadır.
akustik ses yalıtımı paneli
akustik ses yalıtımı süngeri
akustik tavan ses yalıtımı paneli

Akustik Ses Yalıtımı; çevreden gelecek rahatsız edici seslere karşı yeterli koruma ve konuşmanın iyi anlaşıla bilmesini sağlamaktır. Akustik Ses Yalıtımında sesi emme ve ses yalıtımı sağlanır. Oditoryum, konser, konferans salonu ve tiyatro salonu gibi mekanlarda kullanılır.Mekanın ses kaynağından çıkan sesin dinleyicilere net ve anlaşılabilir şekilde algılanmasını sağlamak amacıyla kullanılır.

akustik ses yalıtımı süngeri
akustik ara bölme ses yalıtımı paneli
akustik duvar ses yalıtımı paneli

Tiyatro salonları, sinema, konferans ve çok amaçlı salonlar, tiyatro, konser ve opera salonları, cami, ses kayıt müzik stüdyoları, müzik odaları, restaurantlar, hastaneler, eğlence mekanları, fabrikalar ve otellerde kısacası iletişim ihtiyacı duyulan tüm mekanlarda akustik özellikli yapılması bir ihtiyaçtır. Akustik Ses Yalıtımı sesin algılanışındaki kaliteyi arttırmak amacıyla akustik değerlere uygun mekanların tasarlanmasında kullanılır.

akustik ses yalıtımı duvar kaplamaları
akustik ses yalıtımı tavan kaplamaları
akustik ses yalıtımı duvar kaplama

Akustik düzenleme sağlanılan alanlarda hem dekoratif bir görünüm kazandırabilir hem de ses akustiği sağlayabilirsiniz.