ses yalıtımında kullanılan malzemeler

SES YALITIMINDA KULLANILAN MALZEMELER | SES YALITIM SÜNGERLERİ

Ses Yalıtım Malzemeleri

Ses yalıtımı yapılacak mekandaki şikayet ve isteklerinize göre doğru malzeme kullanımı önemlidir. Ses yalıtım malzemeleri arasında doğru seçimi yapabilmek için mutlaka keşif yapılmalıdır. Her ürünün kendine has ayrı özellikleri bulunmaktadır. Bazı ses yalıtım malzemeleri için çeşit ve renk modelleri mevcuttur. Aşağıda malzemeler için ufak detaylar vereceğiz.
Amaçları var olan tüm sesleri azaltarak rahatsız edici özelliklerini ortadan yok etmesidir. Ses yalıtım malzemesi kendine öz özellikleri kullanarak uygulanan alanlarının da belirlenmesini sağlar. Bir çok yerde sesin rahatsız edici olması da bu sayede engellenebilmektedir.

ses yalıtımında kullanılan malzemeler

Ses Yalıtım Uygulaması yapılacağı alanda müşteri talebi doğrultusunda uygun malzeme ve doğru ses yalıtım uygulaması sonucunda etkili bir çalışma elde edilebilmektedir. Doğru malzeme seçilmesi uygulama için önemli bir etkendir. Ses Yalıtım Uygulamalarında kullanılan malzemelerin bir çoğunda renk ve desen seçeneği sunmaktadır. Ses Yalıtım Uygulamalarında asıl amaç ortamda meydana gelen ses temposunu kesmek ya da en aza indirgemek için kullanılabilmektedir.

Akustik Süngerler

Bass Trap -Vicoustic Kare Flexi A50 Sünger – Basotect Melamin Sünger – Bass Küpü – Tekno Touch Sünger – Kesik Piramit Sünger – Special Piramit Sünger – Piramit Sünger – Yumurta Sünger – Spesiyal Sünger – Labirent Sünger – Düz Sünger

akustik sünger modelleri

Akustik süngerler akustik ses yalıtımı sağlayan ortam akustiğini düzenleyen ses yalıtım malzemesidir. Tek başına duvarlara uyguladığınızda ortamdaki yankı gibi istenmeyen etkilerden arınabilirsiniz. Yanmaz özellikte poliüretan ham maddeden üretilen akustik süngerler piyasada en çok kullanılan ürünlerdir. Piramit, Labirent, Yumurta, Spesiyal gibi form yüzey çeşitleri mevcuttur. Genellikle Siyah renktedirler. ISO – TSE Kalite belgeli yanmazlık sertifikalı ürünlerdir. Ortalama 70 m3 yoğunluktadır.

Ses Kesici Süngerler

Rebonded Bondex Süngerpan – Bariyerli Süngerler (Bariyerli Yanmaz Akustik Sünger – Bariyerli Melamin Sünger – Bariyerli Rebonded Sünger)

ses kesici süngerler ses yalıtım süngeri

Akustik Kumaş Kaplı Paneller

Kumaş Kaplı Akustik Duvar Paneli – Akustik Yüzer Tavan Paneli – Akustik Paravan – Akustik Baffle – Masa Seperasyon Paneli

akustik kumaş kaplı paneller

Akustik Ahşap Paneller

Delikli Ahşap Paneller – Derzli Ahşap Panel – Difüzor Ahşap Panel

akustik ahşap paneller

Zemin Ses Yalıtım Malzemeleri
Kauçuk Levha – Mantarlı Kauçuk Levha – Mantar Şiltesi – Akustik Halı

zeminde kullanılan ses yalıtım malzemeleri

Diğer Ses Yalıtım Malzemeleri

Sünger Yapıştırıcısı – Heraklite Ahşap yünü – Ağır Epdm Ses Bariyeri – Ses Yalıtım Kapısı | Ses Yalıtım Kabini

ses yalıtım malzemeleri

Süngerlerin dışında zeminler veya süngerler ile birlikte güçlü ses izolasyonu sağlayan malzemeler mevcuttur. Zeminlerde titreşim ve darbe emici malzemeler genellikle kauçuk ürünlerdir.
Zemin için kullanılan ses yalıtım malzemeleri titreşim ve vibrasyon kesici malzemelerdir.