Menu


Akustik Mekanlar | Stüdyo, Ofis, Müzik Odaları Ses Yalıtımı

Ses Yalıtımı Akustik ses yalıtımı akustik izolasyon ses yalıtımı panelleri akustik ürünler ses yalıtımı ve gürültü izolasyonu akustik sünger akustik ses yalıtım ürünleri 

Ses Yalıtımı temel olarak gürültünün insan üzerinde oluşturacağı zararlı etkileri en aza indirmek için alınacak önlemleri kapsar. Gürültü, düzensiz yapılı, farklı frekans bileşenlerine sahip olan ve genellikle zamana göre, değişken olan istenmeyen ses topluluğudur. Ses yalıtım malzemeleri bu etkileri en aza indirmeye yardımcı olur.

Akustik Mekanlar

Akustik bölümünde hava doğuşlu ve darbe ses yalıtımı yanı sıra ses yutum panelleri akustik kumaş kaplı ahşap ve cam yünü dolgu paneller kullanmaktayız. Akustik düzenlemede kullanılan malzemeler birinci sınıf malzemelerden üretilmektedirler. Bu malzemelerin yanmaz ISO sertifika ve belgeleri mevcuttur. Gürültü kirliliğine karşı yapılan ses yalıtımı uygulamaları bir çok alanda uygulanabilmektedir.


Müzik Odası Ses Yalıtımı,

Müzik Odası Ses Yalıtımı

Ses Yalıtım Uygulamaları ile daha kaliteli verimli ses temposu elde edilmektedir. En ufak ses problemi bile hatalara sebep olmaktadır. Ses Yalıtım Uygulamalarıyla içeriye gelen sesler veya dışarıya çıkan sesler için önlemler alınmaktadır.

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı,

Stüdyo Odası Ses Yalıtımı

Akustik düzenleme açısından en önemli ve kesin yapılması gereken alanlarda Stüdyo Odası görülmektedir. Akustik düzenlemede eko, yankı gibi problemleri engellemede kullanılmaktadır.

Stüdyolarda profesyonel çalışmalar yapmanız açısından ses emici süngerler ve paneller kullanılabilmektedir.

Toplantı Odası Ses Yalıtımı,

Toplantı Odası Ses Yalıtımı

Önemli kararların alındığı gizlilik çerçeversinde yapılan özel toplantılar yapılmaktadır. Öncelikle sesin istenilen oranda kesilmesi için uygun malzemenin seçilmesi gerekmektedir.

Ofis Ses Yalıtımı,

Ofis Ses Yalıtımı

Çalışma ortamında ses düzenlenmesi çalışanların iş performansını etkileyen en önemli hususlardan biridir. Kişi sayısının fazla olduğu konuşmaların birbirine karıştığı alanda konsantre sağlanması açısından ses yalıtım uygulamaları gerekmektedir.

Sinema Salonu Ses Yalıtımı,

Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Ortam gereği yüksek gürültü içeren mekanlar için yapılan ses yalıtım uygulamaları ile ses çıkış ve girişini engellemek adına çalışmalar yapılmaktadır. Ses Yalıtımı sayesinde ses geçişleri engellenmektedir. Ayrıca sesin kaliteli ve daha düzgün gelmesi sinema salonlarında önemli bir noktadır.

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı,

Ses Kayıt Odası Ses Yalıtımı

Ses kayıt odalarında ses yalıtımı önemlidir. Seslerin kaliteli ve düzgün çıkması için ses yalıtımı yapılmalıdır. Bu gibi ortamlarda yankı, eko, gürültü gibi etkenler ve akustik düzenlemeler için akustik sünger veya akustik paneller kullanılabilir.

Reji Odası Ses Yalıtımı,

Reji Odası Ses Yalıtımı

Rahat ve daha profesyonel çalışma alanı sağlamak için ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır.Televizyon stüdyolarında en önemli ünite reji odalarıdır. Burada iş performansı ve huzurlu bir ortam için ses yalıtımı yapılmaktadır.

Zemin Ses Yalıtımı,

Zemin Ses Yalıtımı

Zeminde meydana gelen darbe kaynaklı, titreşimli seslere karşı yapılan ses yalıtım uygulamaları ile ses yalıtımı yapılmaktadır. Şap altında darbe, parke, zemin, titreşim ve vibrasyon gibi seslerin yalıtımı için kauçuk maddeli ürünler kullanılmaktadır.

Go to top