Menu


Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Binalar yapılırken ses yalıtımının dikkate alınmaması yeterli derecede ses izolasyonu sağlamayacak malzemeler kullanılması rahatsız edici sese maruz kalmamızda en önemli etkendir.

Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses izolasyonu yapmak için ilk önce keşif yapılmalıdır.Daha sonra gürültü sorununu ortadan kaldırmak için gerekli malzemeler ölçümler yapılmalıdır.Tüm malzeme hazırlanıp sesin nereden geldiği belirlendikten sonra ses izolasyon uygulaması yapmaya başlayabiliriz.Ses izolasyonu yapılacak mekanın temiz olması yapıştırıcının uzun ömürlü olmasını kolaylaştırır.

Ses İzolasyonu Fiyatları Nelerdir ?

Sünger veya kumaş panel duvara,tavana uygulandığında yapılması gereken özel solvent bazlı sünger yapıştırıcıyı süngere ya da duvara sürüldükten sonra çok fazla beklemeden süngeri yapıştırmak gerekmektedir. Ses izolasyon malzemesi kullanılarak alt ve üst kat seslerinin geçişi ile komşu duvarlardan geçen sesler de engellenir. İdeal ses izolasyonu, gözenekli yapısıyla kolon, tavan gibi yapının her detayını kaplayan , ses yalıtım özelliği olan yalıtım sıvası ve yalıtım şapı uygulamalarıyla gerçekleştirilir.

Orta Seviyeli Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses kesintisinin sağlanmasında etkili olan akustik süngerler ve ses izolasyon malzemeleri ile uygun ses yalıtım uygulamaları yapılmaktadır. Ses İzolasyon süngerleri yoğunluklarına göre değişkenlik göstermektedir. Sünger seçimi uygulamanın yapılacağı yere göre seçilmelidir. Yoğun ses kesilsin isteniyorsa epdm kauçuk ses bariyerleri önerilmektedir.

Yüksek Seviyeli Ses İzolasyonu Nasıl Yapılır ?

Ses İzolasyon Uygulamalarında önemli olan malzemenin doğru seçilmesi ve doğru uygulanmasıdır. Uygulamada kullanılacak malzeme ses kesintisinde etkili bir rol oynamaktadır. Malzemeler kalınlık ve yoğunluklarına göre değişim gösterdiğinden doğru malzeme ve doğru çalışma sonucu iyi bir performans sağlanır.

Sağır Oda Nasıl Yapılır ?

Go to top