Menu


Zemin Ses İzolasyonu | Titreşim ve Vibrasyon Engelleme

Zeminlerde oluşan darbe, vibrasyon ve titreşim kaynaklı sesler alt katlar için istenmeyen gürültü oluşturmaktadır, bu durumda zemin ses izolasyonu uygulaması yapılmaktadır. İki ses kaynağı çeşidinden birisi olan titreşim kaynaklı seslere örnek olarak bir makinenin zeminle sürtmesi ile oluşan ses veya beton üzerinde topuklu ayakkabı ile yürüme seslerini gösterebiliriz.

Zemin Ses İzolasyonu

Bu tarz seslerin engellenmesi ve sıfıra indirilmesi için parke ve şap altında ayrı ayrı çalışma yapılması doğru olur. Bu tip üst seviyede bir zemin ses yalıtımı, izolasyon sağlamak için parke üstüne kauçuk tabanlı halı altına kauçuk mantar levha ve 1 cm 180 yoğunluk süngerpan ve şap altında ağır ses bariyeri kullanılmalıdır.

Zemin Titreşim Ses YalıtımıZemin Ses Yalıtımı

Daha orta seviye bir yalıtım için ise parke altına süngerpan kullanımı yeterli olmaktadır. Dahada düşük seviyede yalıtım için zemine kauçuk tabanlı kaymaz halı serebilirsiniz.

Zemin Mantar Şilte KullanımıZemin Ses İzolasyon Uygulamaları

Bahsi geçen zemin izolasyon uygulamaları titreşim ve darbe kaynaklı olduğu gibi süngerpan kullanımı belli bir oranda hava oluşumlu ses geçişini de engelleyecektir.

Akustik Ses YalıtımıZemin Ses Kesimi

Go to top