Menu


Ev Ses İzolasyonu | Evlerde Ses Yalıtımı

Ses izolasyonu uygulamalarının bir vazgeçilmez yeri de tabi ki evlerdir.Rahat bir uyku çekmek,hiç kaçırmadığınız bir diziyi rahat sessiz bir ortamda izlemek,takımınızın maçını komşulardan şikayet almadan izlemek istiyorsanız bunun tek çözümü ses izolasyonu evinizde uygulatmak.Veya üst kattaki komşunuza misafir geldiğinde oluşan o gürültüden kurtulmanın yolu tavana ses izolasyonu yaptırmak.Neden ses izolasyonu için bu kadar ısrar ediyoruz ? Ses basit bir şey gibi görülse de aslında zaman geçtikçe sağlığa zarar verecek bir hale gelebilir.

 Ev Ses İzolasyonu

Ses izolasyonu fiyatları yapılan uygulama alanı için bile değişebilir.Ses izolasyonu uygulamaları için çeşitli ses izolasyon malzemeleri bulunmaktadır.Bazı ses izolasyon malzemeleri hem ses hemde ısı yalıtımı içinde kullanılabilmektedir.

Evlerde yapılan ses izolasyon uygulamaları sayesinde dışarıdan gelen sesler ortama geçişte engel olacaktır. Ses karmaşalarını sizden uzak tutacak bu uygulamalar ile daha kaliteli bir ortam elde edebileceksiniz. Evlerde yapılan ses izolasyonu uygulamaları ile hem siz komşularınızın gürültüsünden hemde komşularınız sizin gürültünüzden kurtulmuş olur.

Ev Ses Yalıtımı

Ev ses izolasyonun yanında akustik düzenleme sağlamak istiyorum diyorsanız akustik sünger ve kumaş panelleri kullanmanızı tavsiye ederiz.Bize e-posta adresimizden ulaşarak ev ses izolasyonu uygulama fiyatları alabilirsiniz.Evin neresine yapılacağını m2 sini probleminizi de mailinizde not ederseniz sizlere eviniz için uygun maliyetli ses izolasyon fiyatlandırması yapabiliriz.

 Evlerde Ses İzolasyonu

Evinizde müzik yapıyorsanız iyi akustiği olan, stüdyo niteliklerine sahip bir odanızın olması çok önemlidir.

Siz de isterseniz evde ses kaydı yapmak için çok pahalıya mal olmayan bir ev stüdyosu kurabilirsiniz. Bunun için evinizdeki herhangi küçük bir bölmeyi kullanabilirsiniz. Eğer yeterli alanınız varsa odalarınızdan birini "yüzen oda" ya da "yüzer oda" haline getirebilirsiniz. Yüzer oda sistemi ev stüdyoları için gayet uygun bir çözümdür. Bu sistem hem odayı dış seslerden izole eder, hem de stüdyodaki sesin dışarı çıkmasını önleyerek komşularınızla yaşayacağınız olası sorunları ortadan kaldırır. Özellikle evde davul, bateri gibi vurmalı çalgıları çalıyorsanız bu tür sistemler hayatınızı kolaylaştıracaktır.

 Ev Sinema Salonu Ses İzolasyonu

Odadaki akustiği düzeltmek için de gayet kolay ve etkili çözümler var. Odada, sesin yankılandığı veya patladığı kısımları bulmak için alkış sesini kullanabilirsiniz. Odanın ortasında durun ve her yöne doğru alkış sesi çıkarın. Sesin nerelerden yankılandığını dinleyin. Sesin yankılandığı kısımlara izolasyon malzemesi döşeyin. Gerekli izolasyon panellerini Türkiye'de hemen her şehirde olan yapı marketlerden temin edebilirsiniz. Unutmayın odanın tamamını izolasyon malzemesi ile kaplamaya gerek yok. Sesin en çok yankılandığı, köşeler, kolan ve kirişlerin birleşme yerleri gibi kısımları kaplamanız yeterli.

 Ev Zemin Ses İzolasyonu

Bu arada unutmayın yumurta kartonu vs. malzemelerle sağlıklı bir ses yalıtımı yapmanız ne yazık ki pek mümkün değildir.

Dikkat etmeniz gereken bir konu da odadaki eşyalardır. Stüdyo olarak kullandığınız odada mümkün olduğunca az eşya olmalıdır. Hoparlörler ise yine özel ses yalıtım panelleri üzerinde olmalıdır. Aksi halde hoparlörler rezonans yaparak kötü sesler almanıza neden olabilir.

Unutmamanız gereken bir nokta da camlar. Camlar, odanın ses yalıtımı en kötü noktalarıdır ve mutlaka izole edilmelidir.

EV SES İZOLASYONU - EVLERDE SES İZOLASYONU - EVLERDE SES İZOLASYON UYGULAMALARI - SES İZOLASYONU

Go to top