Menu


Zemin Ses Yalıtım Kauçukları | Vibrasyon ve Titreşim Kesici Malzemeler

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır.

Zemin Kauçuk LevhaKauçuk Levha

Laminat, lamine, ahşap, seramik gibi çağdaş yer döşemelerinin tamamı günlük olağan kullanımda bile yüksek düzeyde gürültüye yol açarlar.Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır.

Zemin Ses YalıtımıZemin Ses İzolasyonu

Rulo kauçuk %100 geri dönüştürülebilen kauçuktan imal edilmektedir. Bu kauçuk inşaat alanlarında ve diğer çalışma alanlarında sabit bir çalışma ortamı oluşturulması adına oluşturulmuş bir üründür. SBR olarak imal edilebilen ürünler EPDM şeklinde de üretilebilmektedir. Rulo kauçuğun kalınlığı ise 1mm ve 10mm aralığında değişmektedir.

Kauçuk ŞilteParke Altı Kauçuk Levha

Zeminlerde parke ve şap altında kullanabileceğiniz titreşimli ve darbeli sesleri engelleyen kauçuk levha, ses yalıtım malzemesidir. Ayrıca çalışma alanlarındaki pürüzlü yerleri tamamı ile kapatarak tam bir izolasyon sağlamaktadır. Zemin ses izolasyonu malzemesidir. Şap altı, Parke altı veya zemine serili olarak kullanılabilir. Kauçuk mantar levhalar ses ve ısı izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe duvar, zemin ve çatılarda tercih edilmektedir.

Şap Altı Kauçuk LevhaZemin Ses Yalıtım Malzemesi

Makine temellerinde vibrasyon emici olarak da kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı mantar levhalar, granül mantarların kauçuk ile karıştırılması sonucu hazırlanan bloklarından dilimlenmesiyle istenilen kalınlıklarda elde edilmektedir. Görünüm: Mantarlı – Siyah levha, Sertlik : 75 Shore A Ebatlar : 540 x 540 mm veya 1000 x 1000 mm Kalınlık : 3 mm – 100 mm Yoğunluk : 100 – 110 gr / cm3 Çekme Mukav. : 5,2 kg / cm2 Isı iletkenlik : 0,072 W / Mk %50 sıkışma sonrası geri dönüş : % 90.

Go to top