Menu


Rebonded Bondex Süngerpan | Ses Kesici Yalıtım Süngeri

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

Rebonded Bondex Süngerpan atık süngerlerin parçacıklarının birleştirilmesiyle elde edilmektedir. Birinci sınıf ürünlerden elde edilen bondex süngerler sesin izole edilmesini sağlamaktadırlar.

Ses Yalıtım SüngeriSes Kesici Sünger

Bondex sünger başlı başına ses yalıtım ürünüdür.Çoğu ses yalıtımlarında kullanılan ürün bondex ses yalıtım malzemesidir.Ses yalıtımının dahada yoğun olduğu alanlarda ise bondex sünger ile birlikte daha çok ağır bariyer kullanılır.Bazen akustik süngerler ile yalıtım uygulanır ama nadirdir.

Bondex Süngerpanlar Ses akustiğinin ve ortamdaki ses giriş ve çıkışlarının engellenmesi açısından büyük önem taşımaktadır. Yapılacak Ses İzolasyon uygulamalarında ses yalıtım malzemesinin doğru seçilmesi gerekmektedir. Uygulamaya uygun keşif ve malzeme seçimiyle istenilen müşteri isteklerine göre ses kesintisi sağlanabilmektedir.

Bondeks SüngerRebonded Bondex Süngerpan

Bondex sünger yoğunluğu yüksek olduğu için ses geçirgenliği düşük bir süngerdir bu yüzden çok fazla kullanılır. Ancak çok güçlü bir ses kesilmek isteniyor ve bondex süngerler yetersiz kalıyorsa iki bondex süngerin arasına ağır pvc kurşun bariyer eklenerek daha güçlü bir ses izolasyonu sağlanmış olur.

Süngerpan FiyatıBondeks Sünger Fiyatı

Ağır kurşun bariyer ses yalıtım bariyeri olarak da bilinir. Kauçuk ham maddeli bir ses izolasyon malzemesidir. Ağır bariyer, bondex sünger veya akustik süngerler ile uygulandığında kullanılan süngerlerin kalınlığı ve yoğunluğuna göre %80 %90 %100 Ses Yalıtımı Sağlar.

Yoğunluğu yüksek bondex süngerler ses yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda tercih edilmektedir. Ses kesintisinde etkili bir çözüm sonucu alabilmek için ses yalıtım ürünlerinin oğru seçilmesi gerekmektedir. Doğru Ses Yalıtım malzemesinin seçilmesi sonucu istenilen yalıtım uygulaması elde edilmiş olur. Daha detaylı bilgi için ofisimizle irtibata geçebilirsiniz.

Go to top