Menu


Bariyerli Süngerpan | Ağır Bariyerli Ses Kesici Sünger

Epdm ses bariyeri ile birlikte süngerpan adlı ses yalıtım malzemelerinin birlikte kullanımı ile oluşturulmuş üründür. İki süngerpan arasına bariyer uygulanarak elde edilir. Ciddi oranda ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar şiddetli alanlarda kullanılacak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekmektedir.

Bariyerli Bondeks SüngerpanBariyerli Bondeks Sünger

Süngerpan kapalı gözenekleri sayesinde ısı iletken katsayıları oldukça düşüktürler. 110 - 180 dns arasında üretilebilen malzeme otomotiv sektöründe çeşitli noktalarda tampon ve takoz malzemesi olarak kullanıldığı gibi spor malzemeleri sektöründe, güneş minderi olarak da kullanılmaktadırlar.

Bariyerli Ses Yalıtım SüngeriBariyerli Rebonded Süngerpan

Bariyerli Süngerpan sesin yoğun olduğu alanlarda ses kesimi sağlamak amacıyla ciddi bir performans sağlamaktadır. Duvar, tavan ve zeminde kolay kullanım olanağı sağlayan bariyerli süngerlerin farklı yoğunlukları mevcuttur.  Süngerpan ile Epdm Ağır Kauçuk Bariyer birlikte kullanıldığında %90 ses kesintisi sağlamaktadır.

Ses Yalıtım SüngeriSes Kesici Sünger

Bariyer dediğimiz malzeme kauçuk ham madeli ağır kurşun bariyer (pvc) dir.Bu malzeme tek başına duvar ve zeminlere uygulanabilir ve güçlü bir ses izolasyon sağlayan üründür. Bondex sünger diye adlandırılan kırpılmış yani normal süngerlerin kırpılarak tekrar sıkıca bir araya getirilmesinden oluşan süngerlerin yoğunlukları çok yüksek süngerlerdir.

Bondeks süngerler ses yalıtımında kalınlıklarına ve yoğunluklarına göre üstün performans sağlarlar. Haliyle bu iki malzeme bir arada kullanıldığında gerçekten etkili bir akustik izolasyon gerçekleştirmiş oluruz.

Go to top