Menu


Ses İzolasyon Malzemeleri

Gürültü günümüzdeki çalışma hayatını ve rahat bir ev ortamını etkileyen önemli faktörlerden birisi haline gelmiştir. Çağrı merkezi veya diğer ofislerde gürültü problemi sorunlar oluşturmaktadır. Bu sorunlara karşın ses izolasyon malzemeleri satış ve uygulama hizmetini gerçekleştirmekteyiz.

Yanmaz Akustik Süngerler | Ses Emici ve Ses Yutucu Malzemeler

Makine dairelerinden gelen ve yangın yalıtımının önemli olduğu bölgelerde yapılacak ses izolasyonu uygulamalarında yanmaz ses yalıtım süngerleri kullanılmaktadır.

Yanmaz süngerler açık gözenekleri sayesinde ses yutumu sağlayan ürünlerdir. Yüksek seviyeli seslerin yalıtımında tek başlarına kullanılmazlar. Bu gibi durumlarda bir kaç yalıtım ürününün bir araya getirilmesi ile en üst yüzeyde yanmaz sünger kullanılmaktadır. Yanmaz süngerler direk duvara uygulandığında düşük seviyeli seslerin yutumu, yankı yalıtımı ve ortam ses kalitesi arttırma görevi görürler.

yanmaz sünger

Devamını oku: Yanmaz Akustik Süngerler | Ses Emici ve Ses Yutucu Malzemeler

Akustik Kumaş Kaplı Panel | Akustik Ses Emici Paneller

Akustik kumaş kaplı absorbe edici duvar panelleri dekoratif akustik performans arttırıcı ürünlerdir. Ön ve arka yüzeyi cam tüyü kaplı yüksek yoğunluklu panelin görünen yüzeyi alüminyum çerçeveyle kaplanmış, tüm kenarları farklı renk seçeneklerinde üretilebilen darbeye karşı dayanımlı akustik kumaşlar ile kaplanmaktadır.

Dekoratif Akustik PanelAkustik Panel

Akustik Kumaş Kaplı Panel Kullanım Alanları Stüdyo Odası Ses Yalıtımı, Müzik Odası Ses Yalıtımı, Reji Odası Ses Yalıtımı, Toplantı Odası Ses Yalıtımı,Konferans Salonu Ses Yalıtımı gibi bir çok alanda ses yalıtım uygulamaları yapılabilmektedir.

Devamını oku: Akustik Kumaş Kaplı Panel | Akustik Ses Emici Paneller

Basotect Melamin Akustik Köpük | Antibakteriyel Yanmaz Sünger

Basotect ® melamin reçine, bir termoset polimerden yapılmış, esnek, açık hücreli bir köpüktür. Basotect üstün özellikleri yüksek ses emme kapasitesi, alev geciktirici özellikleri, yüksek sıcaklık dayanımı, düşük ağırlık ve ısı yalıtımı vardır. Basotect nedeniyle üstün özellikleri uygulamaları ve sanayi (örneğin inşaat ve sanayi, otomotiv, ulaşım ve tüketici yani temizlik) gibi çeşitli alanlarda kullanılır. Hafif ve açık mineral lifleri olduğundan Basotect hızlı ve kolay monte edilebilir. BASF'ın ürettiği Basotect Melamin sünger' inin Türkiye'deki Recticel Distiribitörü lisanslı Satıcısıdır. 

basotect melamin sünger

omojen yapıda, sık gözenekli, yangına dayanıklı, ?=0,035W/mK ısı iletim değerine sahip, açık gri renkli Basotect; yüksek yanmazlık özelliği, ısı yalıtım değerleri ve düşük yoğunluğu nedeniyle birçok sektörde tercih edilmektedir. Hacim akustiği yalıtımı gerekli her türlü ortamda ses yutucu panel olarak inşaat sektörünün önemli ses yalıtım ürünüdür.

Devamını oku: Basotect Melamin Akustik Köpük | Antibakteriyel Yanmaz Sünger

Akustik Sünger | Piramit, Yumurta, Labirent, Spesiyal Yanmaz Sünger

 Akustik süngerler ortamda ses yutumu ve yalıtımı sağlayan yanmazlık özelliğe sahip ses yalıtım süngerleridir. Akustik Sünger açık gözeneklere sahip poliüretan ham maddesinden üretilmektedirler. Esnek ve kolay uygulanabilen bir yapıya sahip olup bir çok alanda kullanılabilmektedirler. Ses yutucu özelliğe sahip akustik süngerler epdm kauçuk dediğimiz ses bariyeri ile birlikte uygulandığında ses geçiş kaybı sağlayabilmektedir.

  • Akustik PU esaslı bir malzeme olup; günümüz ses yalıtım ve akustik düzenleme uygulamalarında en çok kullanılan malzemedir.
  • Esnek ve hafif yapısı sayesinde kolay uygulanır.
  • Profil ve piramit gibi fark
  • arı sayesinde artırılmış ses yutuculuk değerlerine sahiptir.
  • Kendinden yapışkanlı tipleri ile kolay uygulama sağlar.
  • Ses yutucu özelliğinin yanısıra bariyerli tipleri ses geçiş kaybı sağlar.
  • Restaurant, sinema, stüdyo, ofis ve akustik kabinlerde yapılacak uygulamalarda kullanılır.

 

Devamını oku: Akustik Sünger | Piramit, Yumurta, Labirent, Spesiyal Yanmaz Sünger

Zemin Ses Yalıtım Kauçukları | Vibrasyon ve Titreşim Kesici Malzemeler

Sert zemin döşemesi üzerinde yürünmesi, sandalye vs. eşyaların çekilmesi, sert cisimlerin yere düşmesi gibi durumlarda yüksek düzeyde darbe sesi oluşur ve gürültü sadece alt kata değil yapının iskeleti üzerinden tüm dairelere yayılır. Bir zemin kaplaması ne kadar sertse yarattığı gürültü de o denli büyük olacaktır.

Zemin Kauçuk LevhaKauçuk Levha

Laminat, lamine, ahşap, seramik gibi çağdaş yer döşemelerinin tamamı günlük olağan kullanımda bile yüksek düzeyde gürültüye yol açarlar.Yapılardaki gürültüyü önlemek için ses yutucular, ses bariyerleri, sönümleyiciler ve titreşim önleyiciler kullanılır.

Devamını oku: Zemin Ses Yalıtım Kauçukları | Vibrasyon ve Titreşim Kesici Malzemeler

Bariyerli Süngerpan | Ağır Bariyerli Ses Kesici Sünger

Epdm ses bariyeri ile birlikte süngerpan adlı ses yalıtım malzemelerinin birlikte kullanımı ile oluşturulmuş üründür. İki süngerpan arasına bariyer uygulanarak elde edilir. Ciddi oranda ses yalıtımı yapılması gereken mekanlarda kullanılmaktadır. Kalınlık ve yoğunluk açısından farklılık gösteren bondex süngerpanlar şiddetli alanlarda kullanılacak ise yoğunluğu ve kalınlığı yüksek olan malzemenin kullanılması gerekmektedir.

Bariyerli Bondeks SüngerpanBariyerli Bondeks Sünger

Devamını oku: Bariyerli Süngerpan | Ağır Bariyerli Ses Kesici Sünger

Rebonded Bondex Süngerpan | Ses Kesici Yalıtım Süngeri

Sünger malzemelerin küçük parçacıklar haline çevrildikten sonra sıkıştırılarak tekrar sünger haline getirilmesi ile üretilen bu malzeme ses izolatörü ve darbe emici olarak kullanılmaktadırlar. Rebonded bondex süngerpan birinci sınıf ürünlerden elde edilmiş kırpıntı ve atık kumaş ve sünger ürünlerinden yapılır. Yani normal süngerlerin çok ufak parçalara getirilip tekrar sıkıca birleştirilmesinden oluşan yoğunluğu çok yüksek ses yalıtım malzemesidir.

Rebonded Bondex Süngerpan atık süngerlerin parçacıklarının birleştirilmesiyle elde edilmektedir. Birinci sınıf ürünlerden elde edilen bondex süngerler sesin izole edilmesini sağlamaktadırlar.

Ses Yalıtım SüngeriSes Kesici Sünger

Devamını oku: Rebonded Bondex Süngerpan | Ses Kesici Yalıtım Süngeri
Go to top